Projekt małej łazienki z wanną

Projekt małej łazienki w bloku z dużymi możliwościami

projekt małej łazienki z wannąZaprojektowanie takiej łazienki może być wyzwaniem tak dla projektanta jak i dla samych mieszkańców. Projekt w pomieszczeniu o wymiarach 4 m2, o regularnym kształcie powinien posiadać tylko i wyłącznie niezbędne elementy wyposażenia. Ze strony użytkowej powinien ułatwiać codzienne użytkowanie. Istotnym elementem w nowoczesnej łazience jest wygląd. Także i tu projekt powinien spełniać wymagania estetyczne właścicieli mieszkania. Przedstawiamy projekt małej łazienki z wanną w Szczecinie został zrealizowany.

Projekty łazienek zrealizowane w salonie Mak można znaleźć na wskazanej stronie.

Mała łazienka i aranżacja pod klienta

Rola projektanta w tej sytuacji to pogodzenie z jednej strony potrzeb mieszkańców z możliwościami pomieszczenia w jakim trzeba wykonać łazienkę. Tak było i tym razem. Ten projekt małej łazienki z wanną został przygotowany pod klienta. Zgodnie z życzeniem, znalazły w nim miejsce następujące urządzenia i elementy:

  • wanna asymetryczna
  • podest pod umywalkę
  • lustro
  • muszla podwieszana
  • pralka
  • bateria umywalkowa sztorcowa wysoka
  • bateria wannowa trzy elementowa
  • półki wewnątrz ścienne wyłożone płytkami łazienkowymi

Projekt małej łazienki z wanną precyzyjnie zaplanowanyprojekt małej łazienki z wanną

Projekt został zaaranżowany w dwóch dominujących kolorach, białym i czarnym. Ściany w tym projekcie łazienki są w kolorze jednolicie białym. Na wysokości wanny zaproponowano ozdobny pas glazury ze wzorem przypominającym artystyczne pąki kwiatów. Dolna część ścian ozdabiają ciemne płytki łazienkowe. W takim samym kolorze jest terakota.

Wanny w łazience i ta wybrana wanna asymetryczna

Posiadanie wanny w łazience jest tym ważniejsze ile jest ważny komfort dla właścicieli łazienki. Wanny prostokątne są wygodniejsze, bo mają regularny kształt. W przypadku wanien asymetrycznych korzyścią jest większa powierzchnia oraz bardziej finezyjny kształt.

Umywalka okrągła

projekt małej łazienki z wannąOkrągły kształt misy z postumentem wychodzącym z blatu szafki jest ciekawie zaaranżowanym elementem tego projektu.

Meble łazienkowe i stolik pod umywalkę

Dopełnieniem funkcjonalnej strony łazienki jest stolik. Został zaprojektowany i wykonany w kamieniu. Surowość formy oraz drobna tekstura dodaje smaku i pewnego wyrafinowania.

Muszla toaletowa czyli ceramika łazienkowa

Nad muszlą podwieszaną projekt przewiduje umieszczenie wnęki na pudełka i pojemniki. Podświetlenie tego miejsca oraz wyłożenie go glazurą daje ciekawy efekt głębi oraz w pełni wykorzystaną powierzchnię.

Bateria wannowa oraz prysznicowa

Zastosowano baterię stojącą, w umywalce również zaproponowano baterię stojącą.

Wszelkie dodatki zostały wykonane z chromowanego matowego materiału. Pozwoliło to dopełnić efekt nowoczesnej łazienki.

Wybrane projekty łazienek. Szukasz innego? Projektowanie łazienek MAK Salon Łazienek ul. Santocka 42 Szczecin