Projektowanie łazienki na poddaszu z wanną i kabiną

Projektowanie łazienki na poddaszu stanowi szczególne wyzwanie. Najważniejsze jest odpowiednie wykorzystanie ściany skośnej, aby przestrzeń pod nią nie pozostawała pusta. W tej aranżacji wykorzystano zarówno wannę narożną, jak i osobną kabinę prysznicową. Umiejscowienie ich na przeciwległych końcach skosu daje ciekawy i przyjemny dla oka efekt wizualny. To zdecydowanie bardzo funkcjonalne rozwiązanie i dające możliwość wyboru pomiędzy chwilą relaksu a szybkim prysznicem na co dzień. Wyjątkowo praktyczne jest także Projektowanie łazienki na poddaszu z wannązlokalizowanie wieszaka na ręcznik pomiędzy wanną a kabiną. Projektowanie łazienki na poddaszu z wanną i kabiną prysznicową.

Łazienka na poddaszu w wanną

Wanna narożna jest optymalnym rozwiązaniem w przypadku poddasza, ponieważ łatwo ją wkomponować we wnękę. W ten sposób przestrzeń pod skośną ścianą nie pozostaje pusta, ale jest praktycznie wykorzystana. Jednocześnie unika się wrażenia przeładowania wyposażeniem, ponieważ wszystkie jego elementy zostały bardzo sensownie rozlokowane w całej przestrzeni pomieszczenia.

Projektowanie łazienki na poddaszu z wanną i kabiną

Umiejscowienie kabiny prysznicowej w łazience na poddaszu może sprawić trudności, głównie ze względu na skosy. W tej aranżacji optymalnie wykorzystano najwyższą cześć pomieszczenia lokalizując tam kabinę. Razem z wanną tworzy ładny wizualnie kącik kąpielowy. Jasna kolorystyka kreuje optycznie powiększoną i lekką przestrzeń.Projektowanie łazienki na poddaszu z wanną

Kabina prysznicowa

W projekcie zastosowano kabinę prysznicową z przezroczystymi przeszkleniami zamiast tradycyjnej obudowy, które nadają całej aranżacji lekkości. Prysznic jednocześnie dobrze wpisuje się minimalistyczny klimat wnętrza.

Umywalka z szafką wiszącą

Zastosowanie długiej umywalki z szafką wiszącą na ścianie ze skosem pozwala zachować odpowiednie proporcje całego pomieszczenia. Z jednej strony mamy wannę i kabinę prysznicową, a z drugiej strony umywalkę. Całość dobrze się komponuje, a efekt jeszcze potęguje umieszczenie nad umywalką równie długiego lustra. Szafka wisząca jest zintegrowana z umywalką i stanowi z nią jedność, więc udaje się zachować spójność stylistyczną wyposażenia.

Wanna asymetryczna

W tym przypadku wanna asymetryczna będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie zajmuje tyle miejsca, co model prostokątny. Łatwo ją zmieścić razem z kabiną prysznicową nawet w stosunkowo niedużej łazience. Pozwala na oszczędność miejsca. Bezproblemowo można z niej wychodzić i do niej wchodzić. Projektowanie łazienki na poddaszu z wanną i Projektowanie łazienki na poddaszu z wannąkabiną

Czy cała aranżacja jest w Twoim stylu? Jeśli masz inne spojrzenie na swoją łazienkę to napisz do nas: projekt@mak.szczecin.pl. Chętnie pomożemy. Przygotujemy dla ciebie projekt łazienki z której nie będziesz chciała wyjść:)

Zobacz inne projekty łazienki w Szczecinie

Zapraszamy do Salonu Mak Łazienki Szczecin

 

Wybrane projekty łazienek. Szukasz innego? Projektowanie łazienek MAK Salon Łazienek ul. Santocka 42 Szczecin